Casa / Microcontrollers / DSPIC30F6010A-20E/PF
minImg
DSPIC30F6010A-20E/PF
Microchip Technology
Prodotto No:
DSPIC30F6010A-20E/PF
Pacchetto:
80-TQFP (14x14)
Descrizione:
IC MCU 16BIT 144KB FLASH 80TQFP
In magazzino : 9161
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor dsPIC
Speed 20 MIPS
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 68
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 80-TQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 4K x 8
Series dsPIC™ 30F
Package / Case 80-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 144KB (48K x 24)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.5V ~ 5.5V