Casa / Microcontrollers / DSPIC33FJ32GP101-E/P
minImg
DSPIC33FJ32GP101-E/P
Microchip Technology
Prodotto No:
DSPIC33FJ32GP101-E/P
Pacchetto:
18-PDIP
Descrizione:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 18DIP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor dsPIC
Speed 16 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 16
Number of I/O 13
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 18-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
Package / Case 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Data Converters A/D 6x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V