Delta Electronics
Prodotto No:
DSTL-0418-18
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SOLENOID PULL CONTINUOUS 18V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Diameter - Shaft | 0.156" (3.97mm) |
| Bushing Thread | - |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Voltage - Rated | 18VDC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 0.504" Dia x 0.689" L (12.80mm x 17.50mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.029 lb (13.15 g) |
| Shaft Detail | Round |
| DC Resistance (DCR) | 233Ohm |
| Series | DSTL |
| Power (Watts) | 1.4 W |
| Type | Closed Frame (Pull), Tubular |
| Technology | Electromechanical |
| Mfr | Delta Electronics |
| Duty Cycle | Continuous |
| Stroke Length | 0.125" (3.18mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | DSTL-0418 |