Casa / Solenoids / DSTL-0418-24
minImg
DSTL-0418-24
Delta Electronics
Prodotto No:
DSTL-0418-24
Produttore:
Delta Electronics
Descrizione:
SOLENOID PULL CONTINUOUS 24V
Guida per l'utente
Diameter - Shaft 0.156" (3.97mm)
Bushing Thread -
Termination Style Wire Leads with Connector
Voltage - Rated 24VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.504" Dia x 0.689" L (12.80mm x 17.50mm)
Product Status Active
Weight 0.029 lb (13.15 g)
Shaft Detail Round
DC Resistance (DCR) 407Ohm
Series DSTL
Power (Watts) 1.4 W
Type Closed Frame (Pull), Tubular
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Continuous
Stroke Length 0.125" (3.18mm)