DTS20F25-43SB
TE Connectivity Deutsch Connectors
Prodotto No:
DTS20F25-43SB
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 43POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 25-43
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C