DTS240100UDC-P5P-TK
CUI Inc.
Prodotto No:
DTS240100UDC-P5P-TK
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CCC, CE, cULus, TUVgs
Input Connector -
Size / Dimension 4.13" L x 1.91" W x 1.39" H (105.0mm x 48.5mm x 35.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.366 lb (166.01 g)
Current - Output (Max) 1A
Series -
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 75%
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC