DTT500-30-100
Daburn Electronics
Prodotto No:
DTT500-30-100
Produttore:
Daburn Electronics
Descrizione:
TUBING 0.012" ID PTFE 100' NAT
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -90°C ~ 250°C
Diameter - Inside 0.012" (0.30mm)
Color Natural
Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Liquid Protection Oil Resistant
Material Flammability Rating Non Flammable, UL VW-1
Product Status Active
Diameter - Outside 0.030" (0.76mm)
Type Attributes Smooth
Series Daflon DTT
Type Solid Tubing
Length 100' (30.48m)
Environment Protection Corrosion Resistant
Mfr Daburn Electronics
Abrasion Protection -
Features Chemical Resistant, Fatique Resistant, Stress Resistant
Wall Thickness 0.009" (0.23mm)