Panduit Corp
Prodotto No:
DV14-250B-3K
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.38
$3.8
25
$0.37088
$9.272
50
$0.36233
$18.1165
100
$0.353685
$35.3685
500
$0.34504
$172.52
1000
$0.319162
$319.162
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | Disco™ |
| Length - Overall | 0.830" (21.08mm) |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Brass |
| Features | Butted Seam, Serrated Termination |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DV14 |