Panduit Corp
Prodotto No:
DV14-250B-E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.292
$1.292
10
$1.2578
$12.578
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | Pan-Term® |
| Length - Overall | 0.810" (20.57mm) |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Brass |
| Features | Butted Seam, Serrated Termination |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DV14 |