DV14-250B-L
Panduit Corp
Prodotto No:
DV14-250B-L
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Guida per l'utente
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-16 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.810" (20.57mm)
Insulation Diameter 0.170" (4.32mm)