DW-05-09-T-D-252
Samtec Inc.
Prodotto No:
DW-05-09-T-D-252
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.368" (9.347mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.252" (6.400mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)