DWN4.50BK150
Techflex
Prodotto No:
DWN4.50BK150
Produttore:
Techflex
Descrizione:
SELF WRAP 4.5" X 150' BLACK
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -51.1°C ~ 93.3°C
Color Black
Material Polyamide (PA), Nylon, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Fluid Resistant, Salt Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series Dura Wrap™
Type Self Wrap
Length 150' (45.72m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 4.500" (114.30mm)
Environment Protection Environment Resistant, UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.026" (0.66mm)