Casa / Specialized / DWRT010SV23301
minImg
DWRT010SV23301
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DWRT010SV23301
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT DRAWER 10POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series DWR, CoolPower®
Number of Columns -
Connector Style Drawer
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.108" (2.74mm)