DWT1.75BK25
Techflex
Prodotto No:
DWT1.75BK25
Produttore:
Techflex
Descrizione:
SELF WRAP 1.75" X 25' BLACK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Color Black
Material Nylon, Neoprene Coated
Liquid Protection Fluid Resistant, Gasoline Resistant, Salt Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series Turtle Wrap™
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.750" (44.45mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.020" (0.51mm)