STMicroelectronics
Prodotto No:
E-TDA7566
Produttore:
Pacchetto:
25-Flexiwatt (Vertical)
Batch:
-
Descrizione:
IC AMP AB QUAD 60W 25FLEXIWATT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Type | 4-Channel (Quad) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 60W x 4 @ 2Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | 25-Flexiwatt (Vertical) |
| Series | Automotive |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 25-Flexiwatt (Formed Leads) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 18V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | I²C, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TDA7566 |