E2A-M18LN16-WP-C3 2M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2A-M18LN16-WP-C3 2M
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.630" (16mm)
Output Type NPN-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Series E2A
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 32V