Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2CY-V3A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCT 3MM IP67 MOD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP67 |
| Termination Style | Cable Leads |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Output Type | Requires Amplifier |
| Response Frequency | 100Hz |
| Shielding | Shielded |
| Product Status | Active |
| Indicator | No Indicator |
| Series | E2C |
| Package / Case | Module |
| Sensor Type | Inductive |
| Voltage - Supply | - |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | Zinc Die-Cast |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | E2CY-V3 |