E2E-X10F1 10M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E-X10F1 10M
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCT 10MM CYL 10M
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Shielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 40V