E2E-X12B2L18 5M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E-X12B2L18 5M
Descrizione:
SENSOR INDUCT 12MM PNP M18 NC
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.472" (12mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 500Hz
Shielding Shielded
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V