E2E-X18MB1D30-M1
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E-X18MB1D30-M1
Descrizione:
SENSOR INDUCT 18MM PNP M30 NO
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V