E2E-X18MC2L30-M1
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E-X18MC2L30-M1
Descrizione:
SENSOR INDUCT 15MM NPN M30 NC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V