E2E-X30MC3L30-M1
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E-X30MC3L30-M1
Descrizione:
SENSOR INDUCT 30MM NPN M30 NO/NC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Output Type NPN-NC/NO, 3-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V