E2E2-X10Y2-US 5M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E2-X10Y2-US 5M
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, NEMA 1,4,6,12,13
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type SCR-NC, 2-Wire
Response Frequency 25Hz
Shielding Shielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 20 VAC ~ 264 VAC