Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2E2-X18MY1-US
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$164.616
$164.616
10
$150.8942
$1508.942
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP67, NEMA 1,4,6,12,13 |
| Termination Style | Cable Leads |
| Sensing Distance | 0.709" (18mm) |
| Output Type | SCR-NO, 2-Wire |
| Response Frequency | 25Hz |
| Shielding | Unshielded |
| Product Status | Active |
| Indicator | LED |
| Series | E2E |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Sensor Type | Inductive |
| Voltage - Supply | 20 VAC ~ 264 VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | E2E2-X18 |