E2F-X1R5F2
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2F-X1R5F2
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP68
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 2kHz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2F
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V