Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2F-X1R5Y1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$163.21
$163.21
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP68 |
| Termination Style | Cable Leads |
| Sensing Distance | 0.059" (1.5mm) |
| Output Type | SCR-NO, 2-Wire |
| Response Frequency | 25Hz |
| Shielding | Shielded |
| Product Status | Obsolete |
| Indicator | LED |
| Series | E2F |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M8 |
| Sensor Type | Inductive |
| Voltage - Supply | 20 VAC ~ 264 VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | Plastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | E2F-X1 |