Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2R-A01
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCT 5MM IP50 MOD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP50 |
| Termination Style | Connector |
| Sensing Distance | 0.197" (5mm) |
| Output Type | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency | 5kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Product Status | Obsolete |
| Indicator | LED |
| Series | E2R |
| Package / Case | Module |
| Sensor Type | Inductive |
| Voltage - Supply | 20 VDC ~ 150 VDC (20 VAC ~ 150 VAC) |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | Plastic |
| Package | Bulk |