E2V-X15B1-M1
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E2V-X15B1-M1
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 30Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2V
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V