Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E3G-L73
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 2M NPN/PNP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IEC IP67 (with protective cover) |
| Response Time | 5ms |
| Sensing Distance | 7.874" ~ 78.740" (200mm ~ 2m) ADJ |
| Output Configuration | NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Reflective, Diffuse |
| Light Source | Infrared (860nm) |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | Wire |
| Series | E3G |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Teaching Method |