Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E3S-CD17
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 2M NPN/PNP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | NEMA 1, 4X, 6P, 12, 13; IEC 144 IP67 |
| Response Time | 2ms |
| Sensing Distance | 78.740" (2m) |
| Output Configuration | NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Reflective, Diffuse |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Connector |
| Series | E3S-C |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, 2-1/2-Turn Knob with Clutch and Indicator |