Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E3S-LS3C1D
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 30MM NPN DO/LO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IEC 144 IP40 |
| Response Time | 3ms |
| Sensing Distance | 1.181" (30mm) |
| Output Configuration | NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Reflective |
| Light Source | Infrared |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | - |
| Series | E3S-LS |
| Voltage - Supply | 5V ~ 24V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | - |