Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E3S-LS3P 2M
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 35MM PNP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$142.2055
$142.2055
10
$130.3533
$1303.533
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IEC IP40 |
| Response Time | 1ms |
| Sensing Distance | 0.787" ~ 1.378" (20mm ~ 35mm) ADJ |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Sensing Method | Reflective, Convergent |
| Light Source | Red (660nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Wire |
| Series | E3S-LS |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Base Product Number | E3S-LS3 |