E3T-FD12R
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E3T-FD12R
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 30MM NPN
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC IP67
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.197" ~ 1.181" (5mm ~ 30mm) ADJ
Output Configuration NPN - Open Collector/Dark-ON
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Wire
Series E3T
Voltage - Supply 12V ~ 24V