Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E4A-3K DC12/24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR PROX ULTRA 300-3000MM MOD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP60 |
| Termination Style | - |
| Sensing Distance | 11.811" ~ 118.11" (300mm ~ 3000mm) |
| Output Type | Analog Current and Voltage |
| Response Frequency | 40kHz |
| Shielding | - |
| Product Status | Obsolete |
| Indicator | LED |
| Series | E4A-3K |
| Package / Case | Module |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Material - Body | - |
| Package | Bulk |