E4K212B7104MD-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
E4K212B7104MD-T
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 0.1UF 25V X5R 0805
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1µF