Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E5EC-PR2ASM-804
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$785.688
$785.688
10
$731.5
$7315
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Display Characters - Height | 0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm) |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Output Type | Relay (4) |
| Control Method | On/Off, Proportional (PID) |
| Number of Characters Per Row | 4, 4 |
| Communications | RS-485 (CompoWay/F, Modbus) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.463 lb (210.01 g) |
| Series | E5EC |
| Type | Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W) |
| Display Type | LCD - Dual Color Characters, Backlight |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Input Range | -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC |
| Features | Event Input |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | E5EC-PR |