E5EC-RX2ABM-011
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E5EC-RX2ABM-011
Descrizione:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Spring Terminal
Output Type Relay (4)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.463 lb (210.01 g)
Series E5EC
Type Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Display Type LCD - Tri Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC