E5EC-TRX4A5M-010
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E5EC-TRX4A5M-010
Descrizione:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (5)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.463 lb (210.01 g)
Series E5EC-T
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Display Type LCD - Tri Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC