E5GN-RT AC100-240
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
E5GN-RT AC100-240
Descrizione:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.295" (7.50mm), 0.142" (3.60mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 45.00mm x 22.20mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.198 lb (89.81 g)
Series E5GN
Type Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Display Type LCD - Dual Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 50mV