EB43-S0E2540W
Vishay Dale
Prodotto No:
EB43-S0E2540W
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Contact Finish Thickness -
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm)
Number of Positions/Bay/Row 25
Series EB4
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.100" (2.54mm)