EC2SB-48D15S
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
EC2SB-48D15S
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 87%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.36" H (25.4mm x 25.4mm x 9.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series EC2SB (10W)
Power (Watts) 10 W