EC4A12HM-E
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
EC4A12HM-E
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 6W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 86%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EC4A-E (6W)
Power (Watts) 6 W