Casa / DC DC Converters / EC7BW18-72D15-ECRT
minImg
EC7BW18-72D15-ECRT
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
EC7BW18-72D15-ECRT
Descrizione:
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
In magazzino : 5
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.45" L x 2.33" W x 0.85" H (113.0mm x 59.2mm x 21.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 667mA, 667mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 10V
Series EC7BW18 (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 88%