ECA-0JHG103B
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECA-0JHG103B
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.65 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.898 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10000 µF