ECA-1CHG471BJ
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECA-1CHG471BJ
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 39
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 310 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 465 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF