ECA-1CM221
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECA-1CM221
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 15945
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 280 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series M-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 476 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF