ECC40DRYS-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
ECC40DRYS-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 80POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 40
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)