ECE-A1HKGR15
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-A1HKGR15
Descrizione:
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.5 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF
Package Bulk
Impedance 16 Ohms