ECE-A1HKSR33
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-A1HKSR33
Descrizione:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KS
Package / Case Radial, Can
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF