ECE-P2AA822HA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECE-P2AA822HA
Descrizione:
CAP ALUM 8200UF 20% 100V SNAP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.14 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series T-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 7.061 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 8200 µF